Никола Илиев вкара решителен гол на Юве в ‘‘Дерби д`Италия‘‘ при U19

7 Dni Sport08.11.2022
Интер - Виктория Пилзен, Никола Илиев

Ювентус U19 и Интер U19 завършиха наравно 1:1 в дербито от 11-ия кръг на италианския шампионат в тази възрастова група.

Решаващ гол за „нерадзурите“ вкара Никола Илиев. Българският нападател се разписа от дузпа в 82-рата минута и донесе точката на своя тим.

Младият талант започна като титуляр и остана на терена почти до последния съдийски сигнал. Юношата на Ботев Пловдив беше заменен в 90-ата минута от Исиака Камате.

Интер предвкусваше загубата, тъй като в 65-ата минута се оказа в догонваща позиция. Ювентус поведе с гол на Луиз Хаза. 18-годишният халф беше точен от бялата точка.

Когато в 82-рата минута Интер получи дузпа и златен шанс да изравни, Никола Илиев се нагърби с огромната отговорност. Той успя да запази хладнокръвие и вкара за крайното 1:1.

След ремито Интер U19 остава в дъното на таблицата. Никола Илиев и компания са 16-и с 8 точки. Ювентус U19 е втори с 24 точки, на 2 зад лидера Рома.

Автор: „Дспорт“