Сестрите Стоеви отпаднаха на старта на турнира в Париж

7 Dni Sport26.10.2022
Сестри Стоеви - бадминтон

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Габриела и Стефани Стоеви загубиха в първия кръг на турнира по бадминтон от сериите Супер 750 в Париж с награден фонд 675 хиляди долара.

Българките отстъпиха пред водачките в схемата Чън Цин Чън и Цзя И Фан от Китай с 13:21, 20:22 за 50 минути.

Сестрите бяха догонващи в резултата през първия гейм, но във втората част поведоха с 16:12. Китайките направиха обрат за 20:17, след което Стефани Стоева и Габриела Стоева изравниха. Чън и Фан спечелиха следващите две разигравания и затвориха мача.

От 1 до 6 ноември сестрите ще участват на турнира от сериите Супер 300 в Саарбрюкен (Германия) с награден фонд 200 хиляди долара. Стоеви са поставени под номер 2 в схемата и в първия кръг ще играят с представителките на Австрия Серена Ау Йеон и Катарина Хохмайер.

Автор: „24 часа“