България U16 надигра, но изпусна победата над Сърбия U16

7 Dni Sport20.10.2022
България U16,

Юношеският национален отбор на България до 16 г. се представи на високо ниво и бе на секунди от това да се поздрави с победа във втората си проверка срещу Сърбия U16, но попадение в даденото от рефера продължение позволи на съперника да измъкне равенството (1:1). Като цяло „лъвчетата“ бяха по-добрият отбор на терена в Национална футболна база „Бояна“ и освен че създадоха много повече голови ситуации, пропуснаха и дузпа.

Двубоят започна равностойно, за да се стигне до 15-ата минута, когато България получи 11-метров наказателен удар, но изстрелът на Кристиян Горянов бе спасен от вратаря Васин. Последва натиск на нашия състав и на няколко пъти нападателите ни можеха да открият резултата.

Логичното все пак се случи в 57-ата минута, когато Васил Каймаканов бе изведен сам срещу сръбския страж и с техничен удар покрай него отбеляза за 1:0. Гостите се опитаха да отговорят, но отличните изяви на вратаря Николай Страшников запазиха българската мрежа „суха“ до самия край, когато при контраатака сръбският тим все пак достигна до равенството.

Съставът на България: 23. Николай Страшников, 3. Деян Кирилов, 4. Никола Николов, 5. Михаил Полендаков, 16. Светлозар Джуров, 6. Николай Хаджиев (58 – 21. Крум Стойчев), 11. Васил Каймаканов (65 – 20. Исмет Хасан), 17. Владимир Драганов (46 – 7. Аксел Велев), 10. Виторио Шотев (87 – 15. Кирил Цеков), 19. Емил Найденов (46 – 9. Марсел Бибишков), 22. Кристиян Горянов (65 – 18. Севи Идриз).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Автор: „bfunion.bg“