Минчев с гол във втори пореден мач, Спарта громи за Купата

7 Dni Sport19.10.2022
Спарта Прага, Мартин Минчев

Спарта Прага с Мартин Минчев в състава си разпиля Искра Домжале с 6:1 в мач от третия кръг за Купата на Чехия и продължи в следващия кръг. Българинът изигра цял мач, като дори вкара гол.

Той се разписа и в последния мач на своя тим при победата с 5:2 срещу Пардубице за първенство.

Спарта си реши абсолютно всичко още през първото полувреме, оттегляйки се на почивката с три гола аванс.

Томаш Чванчара се разписа на два пъти – в 8-ата и 18-ата минути. Франтишек Дворак върна едно попадение за домакините, но до почивката Ярослав Зелени и Мартин Витик добавиха по един гол.

Витик се разписа за 5:1 в полза на гостите шест минути след началото на втората част. Мартин Минчев се възползва от асистенция на Чванчара с 72-ата минута – 1:6.

В 88-ата минута двата отбора останаха с по десет души след червени картони на Кжищоф Павлик и Ян Фортелни.