Локо Пловдив си тръгна доволен от София след гол на млад играч

7 Dni Sport12.09.2022
Септември София - Локомотив Пловдив, Отбор

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Септември като гост в последния мач от деветия кръг на efbet Лига. Единственото попадение отбеляза бранителят Мартин Паскалев. 20-годишният защитник се разписа след центриране от корнер.

Като цяло тимът от Пловдив бе по-активният през целия двубой и имаше по-добрите положения за гол, така че логично стигна до победата в столицата. Домакините от своя страна почти не застрашиха вратата на „смърфовете“ и не успяха да вземат нищо от срещата.

Във третата минута на мача гостите можеха да открият резултата. Георги Каракашев бе изведен на чиста позиция зад защитата, но Димитър Шейтанов излезе добре, за да го блокира.

През следващите минути гостите продължиха да са по-активният тим, но към средата на полувремето играта се изравни, а до края на първата част властваше битката по терена.

Началото на втората част донесе за домакините чисто положение. Кристиан Пешов се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля по диагонал, но Динко Хоркаш изби.

Локомотив откри резултата в 66-ата. Центриране от ъглов удар и младият Мартин Паскалев засече с глава топката във вратата на Шейтанов.

Малко по-късно гостите можеха да удвоят, след като Шейтанов излезе да блокира останалия сам срещу него Бабакар Дион и опразни вратата си. На голлинията обаче Мартин Николов спря удара.

До края на мача Локомотив успя да запази преднината си, докато Септември не успя да организира нищо опасно пред вратата на гостите с изключение на едно положение, което Радослав Живков не успя да отиграе добре, така че логично гостите стигнаха до макар и труден, но логичен успех.

„Черно-белите“ събраха 19 точки и към момента заема пета позиция – на три от лидера ЦСКА 1948, но и мач повече. Септември от своя страна е 11-и с осем.

Септември София – Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Паскалев (66)

Състави:

Септември София: 21. Шейтанов, 22. Стойчев, 16. Пешов, 4. Арсов, 14. Стоянов, 18. Колев, 13. Николов, 10. Чандъров, 8. Тодоров, 6. Кабов, 9. Костадинов

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 19. Василев, 4. Паскалев, 20. Петрович, 13. Матеус, 15. Зебли, 34. Витанов, 33. Каракашев, 9. Карагарен, 14. Илиев, 7. Дион

Стадион: „Васил Левски“, София
Съдия: Красен Георгиев
Начало: 20:00 часа