Кристиян Малинов е играч на мача при победа на Льовен над Стандарт Лиеж

7 Dni Sport22.08.2022
Кристиян Малинов

Кристиян Малинов изигра силен мач за Льовен, който победи с 3:1 като гост Стандард (Лиеж) и се изкачи на 6-о място в класиране на белгийската Юпилер Лига.

Българският национал от Петрич имаше участие в атаката за първия гол, а освен това свърши много работа в средата на терена.

Йон Дагур Торстейнсон откри резултата в полза на Льовен в 35-ата минута, а в самия край на полувремето Начон Нсинги удвои. Малко преди това Малинов получи жълт картон. В 51-ата минута Нсинги беше изгонен за грубост срещу Еден Шамир, но и с човек повече Стандард разочарова.

Муса Ал-Тамари гарантира успеха на Льовен четвърт час преди края, а домакините стигнаха само до почетно попадение, дело на Рено Емонд. Нападателят вкара с добавка от дузпа, която самият той пропусна.

Автор: „Котаспорт“