Ботев Враца победи Спартак Варна и добави нови три точки към актива си

7 Dni Sport15.08.2022
Септември София - Ботев Враца, Браян Переа

Ботев Враца победи Спартак Варна с 1:0 на стадион „Христо Ботев“ във Враца

В 17-ата минута Браян Переа реализира победното попадение домакините от дузпа.

Срещата започна с домакински натиск. В 4-ата минута защитата на „соколите“ се разкъса, което позволи на Переа да отправи удар, който беше блокиран. Топката попадна в Диего Фераресо, а бразилецът отправи силен удар от около 20 метра, но Дичевски изби в корнер. В 10-ата минута Васев не затурдни Костов с шут от далечна дистанция.

В 15-ата минута Генади Луго допусна груба грешка в отбрана, като вместо да изчисти топката в наказателното поле, позволи на Чавдар Ивайлов да го изпревари, а след това бранителят на „соколите“ извърхи нарушение срещу своя противник. Главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който не сбърка за 1:0.

Малко след това Да Силва качи топката на главата на Генов, който отправи удар, но Дичевски изби в корнер. В 20-ата минута Ботев изпълни заучено корнер. Топката стигна до Маринов, който от движение отправи удар от границата на наказателното поле, но гредата спря врачани от втори гол.

В 27-ата минута гостите можеше да изравнят. Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от защитата на Ботев и отправи удар с глава, който срещна горната греда. До края на първата част не се случи нищо запомнящо се.

В началото на второто полувреме Костов спаси отбора си от изравнително попадение. След центриране от корнер Никола Борисов успя да отправи коварен удар с глава, но вратарят на домакините изби. Ботев отговори с удар от далечна дистанция на Генов, но над вратата.

Минута по-късно врачани пропуснаха златен шанс да удвоят. Да Силва получи отляво и центрира в наказателното поле, където Мендоса надскочи Ел Анаби и отправи удар с глава, който срещна гредата. В 61-ата минута Да Силва напредна с топката и отправи удар от около 15 метра, но Дичевски се намеси решително и изби в корнер.

В 76-ата минута Борисов се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар, но прати топката с глава покрай вратата. Две минути по-късно Переа пропусна да реши всичко в срещата, след като беше изпуснат от Ибрям, но не намери очертанията на вратата.

В 81-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Генов опита да изненада Дичевски с директен удар, но вратарят внимаваше и изби в корнер.

Ботев Враца – Спартак Варна 1:0

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов /к/, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (58 – 6. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (66 – 10. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 21. Жан-Пиер да Силва

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Назер, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монтоя

Треньор: Росен Кирилов

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами ел Анаби, 12. Генади Луго (76 – 3. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев /к/ (76 – 24. Лиандро Мартис), 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (86 – 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (86 – 9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев (70 – 13. Руслан Черненко), 90. Мартин Тошев

Резерви: 67. Християн Христов, 20. Николай Иванов, 3. Ибрям Ибрям, 13. Руслан Черненко, 71. Георги Чукалов, 24. Лиандро Мартис, 9. Мехмед Сабри

Треньор: Георги Иванов

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: „Христо Ботев“

Автор: „Гонг“