Голям резил за Черно море насред Варна! Отнесе петица от Септември

666

Черно море изгуби лошо от Септември с 1:5 в мач от третия кръг в Първа лига на стадион „Тича“. От официалната ложа срещата изгледа министърът на спорта Красен Кралев, а с хеттрик за столичани се отличи Крис Гади.

Това е втората победа на Септември на този стадион, като първата също бе убедителна – 4:1, на 28 август 2017 година.

Гостите поведоха в 5-ата минута чрез Крис Гади, който насочи с глава топката в мрежата след подаване отляво на Александър Георгиев – 0:1.

Черно море се втурна в атака и в следващите 5 минути създаде две опасности. Първо удар на Даниел Димов бе спасен от вратаря, а след това Аристоте проби добре, но шутира мощно над гредата.

Впоследствие варненци продължават да владеят повече топката и да атакуват, но не могат да намерят верния път към вратата.

В 36-ата минута при една от редките контри на гостите Крис Гади изскочи на добра позиция, но ударът му бе спасен от Макенджиев.

В 38-ата минута Жоржиньо завъртя технично топката край стената от фаул, но тя профуча край лявата странична греда.

В 41-вата минута Септември стигна до втори гол. Една изритана топка стигна в близост до големия пеналт, Пламен Димов не се намеси добре и позволи на Здравко Димитров да нахлуе сам срещу Макенджиев. Последва техничен удар на 19-годишния Димитров, с който той вкара първия си гол за Септември – 0:2.

В 44-ата минута Божилов пропусна да намали. Той засече центриране отдясно, но шутира с глава встрани.

В 55-ата минута Божилов нахлу мощно към пеналта, но би неточно.

Секунди по-късно Гади се измъкна отдясно, но вместо да бие към вратата, потърси подаване към Димитров и кълбото излезе в аут.

В 58-ата минута Гади бе изведен на скорост от Галчев, чукна елегантно топката край Зехиров и с нисък майсторски удар по диагонала реализира второто си попадение в двубоя и направи резултата 0:3.

Малко след това отново Гади бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да спре топката.

В 67-ата минута вратарят на гостите изби топката след технично изпълнение от фаул на Илиев.

Галев, обаче бе безпомощен две минути по-късно, когато Илиев вдигна от фаул и Пламен Димов с глава отбеляза първия си гол за Черно море – 1:3.

Точка на спора постави Крис Гади със своя хеттрик в 83-тата минута. Той бе изведен от Галчев отдясно, навлезе мощно в пеналта и с отсечен шут опъна мрежата – 1:4.

В последните секунди на 3-минутното продължение Пламен Димов препъна Димитров и реферът отсъди дузпа за Септември, която Асен Чандъров превърна в гол – 1:5.

Съставите:

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 18. Зехиров, 70. П. Димов, 27. Д. Димов, 41. Кононго, 38. Фунду, 21. Илиев, 16. Витанов (46 – 22. Огнянов), 9. Фенуш (80 – 99.Кики), 14. Божилов, 11. Жоржиньо (57 – 90.Минчев)
Ст. треньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 6. Бенга, 24. А. Георгиев, 15. Добрев, 26. Фабиано (74 – 11. Тилев), 20. Байду (74 – 9.Будинов), 8. Галчев (86 – Костадинов), 10. Чандъров, 19. Гади, 22. Стоичков, 13. Димитров
Ст. треньор: Николай Митов

Cъдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Пл.Димов/Гади, Георгиев, Фабиано, Гади, Димитров