Гордей се България, Карлос Насар завоюва нов медал за родината ни на Европейското

7 Dni Sport02.06.2022
Карло Насар,

Карлос Насар (89 кг) спечели сребърен медал на европейското първенство по вдигане на тежести след поредната епична битка с Антонио Пицолато (Ит), съобщава „Спортната джунгла“.

Това беше втори пореден сблъсък за двамата. Италианецът спечели с нови световни рекорди в изтласкването и двубоя (217/392 кг).

Насар завърши с 382 кг, което е нов световен рекорд за юноши. Той направи само един успешен опит в изхвърлянето, а в изтласкването записа серия от 203 и 211 кг преди да пропусне на 217 кг.

По време на състезанието дясното коляно на българина отново създаваше проблеми и трябваше да бъде замразявано.Той все още е далеч от изпълване на категория до 89 кг и е с 4-5 кг по-лек от своите конкуренти.