Марица няма спирка! Пловдивчанки с осма поредна титла

Левски Марица волейбол жени 21

Марица (Пловдив) спечели осма поредна шампионска титла на България. „Жълто-сините“ приключиха финалната серия в Национална волейболна лига Демакс с 2:0 победи. В неделния следобед в зала „Сила“ Марица сломи съпротивата на гостуващия ЦСКА с 3:0 гейма (25:16, 25:19, 25:12) след 68 минути игра и заслужи мястото си в Шампионската лига и през сезон 2022/2023.

Така пловдивчанки преминаха през още един сезон без нито една загуба и удължиха победната си серия в НВЛ на 137 последователни успеха.

Марица е еднолично трети по трофеи в женския волейбол в България. На първото място е Левски с 28 титли, а ЦСКА е на второто с 24. „Жълто-сините“ направиха и своя шести златен дубъл от титла и Купа на България след 2015, 2017, 2018, 2019 и 2021 година.

ЦСКА започна уверено днес, с две поредни точкови блокади. Завърза се битка, която обаче продължи само до десетата точка. След това Марица наложи надмощие във всички елементи на играта и поведе с голяма разлика. Блокада на Дима Ушева донесе геймбол, който непредизвикана грешка на софиянки превърна в 25:16.

Във втората част пловдивчанки наблегнаха на нападението и продължиха да налагат темпото си. Силвана Чаушева и Симона Димитрова поведоха атаката на Марица, а последната с мощен удар оформи крайното 25:19.

Силно включване от ъгъла направи и 22-годишната рожденичка Добрина Христоскова. Устремени към златните медали, момичетата на Борислав Крачанов отвяха противника и в третия гейм. Чаушева бе безмилостна и записа осем точки за победното 25:12. Именно тя стана и топреализатор на срещата днес с общо 17 точки.

Това е и първа шампионска титла за Борислав Крачанов в кариерата му като старши треньор. Именно той е най-младият наставник в родното първенство.