Капитанът Васил Божиков поведе Слован към обрат над Жилина

7 Dni Sport07.03.2022
Васил Божиков, Слован Братислава

Българският капитан на Слован Братислава Васил Божиков игра цял мач за тима си при победата с 3:2 като гост срещу Жилина в двубой от шампионската група в словашкото първенство.

Двубоят бе от 23-ия кръг на Фортуна лига.

Слован направи обрат от 1:2 до 3:2, а Божиков, който носеше и капитанската лента за тима си, получи жълт картон.

Преди това Адам Копас бе дал аванс на домакините от дузпа, но отново след 11-метров наказателен удар Владимир Вайс изравни в края на първото полувреме. В 59-ата минута Давид Дуриш вкара втори гол за Жилина, но нов гол на Вайс донесе равенство в 75-ата минута. Успехът на Слован бе донесен от Самуел Мраз в 81-ата минута.

Столичани са лидер в класирането с 56 точки и са се устремили към четвърта поредна титла в Словакия. Вторият Спартак Търнава е с 45 точки, а Жилина заема шесто място с 30.