Драма в Кърджали! Арда разстреля Ботев (Враца) в края на спиращ дъха голов трилър

арда2

Арда победи Ботев (Враца) с 3:2 в среща от 14-ия кръг на Efbet лига.

Домакините първи пропуснаха да се разпишат, но Иван Тилев не успя да уцели вратата от удобна позиция. Арда все пак стигна до гол в 33-ата минута, когато Спас Делев се разписа отблизо (1:0). До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и резултатът се запази.

Секунди след подновяването на играта Арда удари за втори път в мача с гол красавец на Румен Руменов, който прехвърли вратаря от границата на наказателното поле за 2:0.

Гостите от Враца обаче не се отказаха от това да търсят нещо повече в мача и получиха дузпа в 48-ата минута. Дориан Бабунски я превърна в гол в 51-ата за 2:1, а отново той изравни резултата с глава (2:2) три минути по-късно.

Арда остана с човек по-малко в 70-ата минута заради втори жълт картон на Алекс Петков.

До края и домакините, и гостите можеха да стигнат до победата, но пропуснаха. Арда взе пак измъкна успеха в продължението с гол на резервата Тонислав Йорданов за крайното 3:2.

Домакините от Кърджали вече са седми в класирането със 17 точки, докато врачани остават 13и и с 11.