Славия удари Ботев (Враца) и се отдалечи от опасната зона

Славия

Славия победи Ботев (Враца) с 2:0 в двубой от групата на изпадащите от 28-ия кръг на Efbet лига.

Двубоят започна прекрасно за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута след попадение с глава на Калоян Кръстев (1:0). Гостите от Враца натиснаха и стигнаха до три положения между 25-ата и 38-ата минута, но Бабунски и Генов на два пъти пропуснаха.

Минути след почивката Славия получи дузпа, а Ботев остана с човек по-малко зарад втори жълт картон на Чавдар Ивайлов.

Питър Макрилос вкара наказателния удар, но заради навлизане на „бели“ играчи в наказателното поле, дузпата беше повторена, но този път австралиецът от гръцки произход пропусна. До края „белите“ имаха още няколко добри възможности, а Питър Макрилос се реваншира за пропусната дузпа с гол за крайното 2:0 в 83-ата минута.

Славия поведе с две точки на Ботев (Враца) в битката за спасителната 11-а позиция, записвайки първи успех в последните си четири мача.