Черно море се доближи до Топ 6 след измъчена победа над Ботев (Пд)

черно_море

Черно море успя да спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 25-ия кръг на Еfbet Лига на стадион „Тича“ във Варна. „Моряците“ стигнаха до трите точки след попадение на Файсел Касми в 18-ата минута.

Футболистите на Илиан Илиев заслужено спечелиха, след като по-активни през по-голямата част от мача и създадоха по-опасните положения. Двата тима си размениха и по една греда, след като Зе Гомеш в 10-ата минута и Атанас Илиев в 47-ата нацелиха страничните стълбове.

С победата Черно море продължава атаката на Топ 6, като в момента е седми с 34 точки и е само на точка зад шестия ЦЕКА 1948, който в четвъртък гостува на Лудогорец.

Загубата пък утежни задачата на Ботев (Пловдив), който остава опасно близо до последните четири отбора. „Канарчетата“ са десети с 24 точки, на две пред 11-ия Ботев (Враца) и на 4 зад деветия Левски.