ФК Русе спечели юношеския турнир по плажен футбол в Шкорпиловци

01

Отборът на ФК Русе спечели юношеския турнир по плажен футбол, който се проведе в Шкорпиловци. В надпреварата се включиха осем отбора, които бяха разпределени в две групи и играха в тях всеки срещу всеки.
След мачовете от двата потока се стигна до срещите за определяне на местата в крайното класиране. В двубоя за 7/8 място Черноморец (Балчик) надделя над другия русенски тим – ОУ „Отец Паисий“, с 5:3. Суворово завърши пети, след като надигра Камчиец (Старо Оряхово) със 7:2. Третата позиция е за ФК Ловеч, който излъга варненския Юнак с 6:4. На финала ФК Русе се справи със столичния ФК Рома, надделявайки с 3:1.
Най-полезен играч на турнира е Георги Димитров от Ловеч, за най-добър вратар бе определен Здравко Петров от състава на шампионите, а призът за феър плей бе присъден на Черноморец (Балчик).