Локомотив хвърли царски бой на Любо Пенев, дръпна 5 точки пред Лудогорец на върха

7 Dni Sport24.10.2020
царско село - локомотив пловдив

Локомотив Пловдив вкара за 45 минути толкова голове на Царско село, колкото тимът на Любо Пенев получи за 845 досега и дръпна с 5 точки на върха пред Лудогорец.

Попаденията си „черно-белите“ вкараха през втората част, когато стигнаха и до крайното 3:0. Успехът пък превърна пловдивчани в най-опасния гост в елита, който постигна 4-а победа навън. Нито един друг тим в Първа лига няма такъв актив.

С двете си попадения пък Димитър Илиев отново е голмайстор №1 на носителите на купата, като вече има 4. Преди него резултатът на стадиона на Околовръстното откри Диниш Алмейда.

Така Локомотив се превърна в най-големия душманин на Царско село, като двете най-големи загуби на тима в елита са точно от пловдивчани – 0:4 и сега 0:3.

В следващия кръг е особено любопитния мач, в който Любо Пенев ще изведе Селото срещу ЦСКА на „Българска армия“.