Знаменит италиански старт на сезона! Басино и Бриньоне на върха в гигантския в Зьолден

6

Италианката Марта Басино спечели първия гигантски слалом за новия сезон в алпийските ски. Тя успя да съхрани част от преднината си от първия манш и и изпревари своята сънародничка Федерика Бриньоне само с 14 стотни.

Сумарното време на победителката е 2:19.69 минути. Нейното време само за втория манш е едва пето – 1:10.15 минута.

Бриньоне успя да съкрати по-голямата част от изоставането си от първия манш от 58 секунди. За нея остана удовлетворението, че две италианки заеха първите две места.

Словачката Петра Влъхова се качи на подиума, давайки най-добро време във втория манш. Тя беше десета след първото спускане с изоставане от 2.02 секунди, но се спусна блестящо във второто за време от 1:09.26. Тя остана на 1.13 секунди от Басино.

Новозеландката Алис Робинсън беше четвърто място и караше много добре в две трети от трасето, но направи голяма грешка и падна до 12-а позиция.

Утре е първото състезание при мъжете. Отново гигантски слалом и отново в Зьолден (Австрия).