На днешната дата преди 38 години ЦСКА приема Байерн (Мюнхен) в първи полуфинал за КЕШ. Което е второ достигане за „армейците“ до тази фаза, нещо, което никога няма да бъде повторено от български клуб.

Това е един от най-великите моменти в историята на най-успешния български клуб, който дори повежда с 3:0, за да стигне до крайната победа с 4:3.

Резултатът до 18-тата минута е исторически – 3:0 за ЦСКА и смълчава света. Над 60 милиона души гледат директно този мач в различни части на света!

„Георги Димитров – Джеки дава преднина на своите след удар с глава. Пет минути след това Цецо Йончев прави 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Ради Здравков реализира дузпа за 3:0 в 18-тата минута.

Байерн е вцепенен, лудият Паул Брайтнер започва да крещи по своите, Румениге се държи за главата на центъра. Треньорът на гостите прави смяна още в 18-тата минута, припомнят. На терена влиза Дитер Хьонес, който заменя „Зиги“ Сигурвинсон. В 27-тата минута баварците връщат едно попадение, а само пет минути след това именно Хьонес намалява пасива на своите само на един гол.

В 50-тата минута Цецо Йончев отново дава два гола преднина на ЦСКА – 4:2, но Паул Брайтнер реализира трето попадение за Байерн и така българите печелят „само“ с 4:3.

На реванша Байерн прегазва „червените“ с 4:0 и се класира за финала, който след това губи от английския Астън Вила с 0:1.

„Жалко, че при 3:0 защитата ни допусна наивни грешки. Опазихме Румениге, но другите останаха непокрити“, казва треньорът на ЦСКА по онова време Аспарух Никодимов.

ЦСКА – Байерн (Мюнхен) 4:3