Страстно Вечно дерби на Панчарево, ЦСКА осъществи пълен обрат срещу Левски

7 Dni Sport29.02.2020
768x432 (1)

ЦСКА успя да вземе Вечното дерби в Елитината юношеска група до 19 години. „Червените“ успяха осъществят пълен обрат и спечелиха с 2:1.

В 13-ата минута Левски успя да открие с гол на капитана си. Георги Александров бе точен от бялата точка, отсъдена от главния съдия след неразчетени действия в наказателното поле от Крум Николов.

След инкасираното попадение „червените“ се активизираха и подложиха „сините“ на натиск. Той даде резултат в 28-ата минута, когато Асен Дончев се разписа след ювелирно изпълнение от малък ъгъл.

Пълният обрат дойде през второто полувреме. След брилянтен пас разкъсал защитата на Левски, Дани Иванов успя хладнокръвно да размине стража на „сините“ и донесе радост на стотиците „армейски“ фенове подкрепили своите любимци на базата в „Панчарево“. Попадението бе записано в 75-ата минута.

Любопитен факт е, че в срещата бяха вдигнати цели 10 жълти картони раздели по равно за двата отбора.