Лазов последва примера на Кузманов и се класира за втория кръг на турнира в Босна

7 Dni Sport11.09.2018
Александър Лазов

Александър Лазов се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите „Чалънджър“ на червени кортове в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 85 хиляди евро и гостоприемство.

Квалификантът Лазов започна с победа в основната схема над участващия с „уайлд кард“ хърватин Франьо Распудич с 6:4, 6:1 за 66 минути игра. С успеха Александър си осигури 13 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу Йоан Татло (Франция).

Припомняме ви, че по-рано през деня същото направи и Димитър Кузманов. Той успя да се наложи над Анте Павич с 6:1, 7:6(0) за 83 минути, като във втория сет навакса пасив от 1:4 гейма и стигна до обрат. Така Мико заработи 8 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Кузманов ще играе срещу Алесандро Джанеси от Италия.