Цветан Соколов и Динамо Москва с победа №10 в Русия

7 Dni Sport30.12.2023
България - Северна Македния, Волейбол, Цветан Соколов

Бившият капитан на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) записаха втора поредна и общо 10-а победа в Суперлигата на Русия.

Соколов и съотборниците му надиграха като гости Газпром-Югра (Сургут) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:16, 25:23) в мач от 13-ия кръг на първенството.

По този начин Динамо продължава да е на 3-о място във временното класиране с 10 победи, 3 загуби и 32 точки. В следващия 14-и кръг Динамо и Цветан Соколов са домакини на слабака Нефтяник (Оренбург). Мачът е в четвъртък (4 януари 2024-а година) от 17,00 часа българско време.

Треньорът на московчани Константин Брянский се опита да изигра срещата без Цветан Соколов, но все пак българинът влезе в края на 4-ия гейм и се отчете с една точка от атака за успеха.

Игралият на негово място Романас Шкулявичус стана най-полезен с 23 точки (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака – +13). Денис Богдан добави още 19 точки (1 блок, 4 аса, 61% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане – +11) за победата.

За домакините от Газпром-Югра Ражабдибир Шахбанмирзаев също реализира 23 точки (1 ас и 56% ефективност в атака – +16). Алексей Родичев пък направи в мача с 14 точки.