Левски срещу Монца на 1/4-финала в Европа

7 Dni Sport22.12.2023
Левски - ЦСКА, Волейбол

Италианският Монца ще е съперник на волейболния Левски в четвъртфиналите на европейския клубен турнир CEV Challenge Cup при мъжете.

В реванша от осминафиналите представителят на Ботуша победи с 3:0 (25:15, 27:25, 25:17) „Панатинайкос“, след като преди това на гръцка земя бе спечелил с 3:2.

Монца върви много добре в италианския елит този сезон.

Противникът на „сините“ заема четвъртото място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби, 20 точки и 22:13 геймова разлика. Една от звездите на отбора е канадският посрещач Стивън Маар, а треньор – Масимо Ечели.

Левски е единственият български отбор, който ще зимува в Европа. За целта момчетата на старши треньора Николай Желязков отстраниха Динамо Букурещ след успех с 3:0 в София и загуба с 2:3 в румънската столица.

Предстои да се определят датите за четвъртфиналите в CEV Challenge Cup.

Автор: „24 часа“