България разби Белгия във Варна

пламен константинов

Волейболистите от националния отбор на България сразиха Белгия с 4:0 (25:22, 25:18, 25:18, 25:19) във втората контролна среща, която двата отбора изиграха днес в зала “Конгресна” на ДКС във Варна.

Този приятелски двубой, бе част от подготовката на възпитаниците на Пламен Константинов за Евроволей 2023, на което България е съдомакин.

Пламен Константинов заложи в стартовия състав на Георги Сеганов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Илия Петков – Теодор Салпаров-либеро.

По-късно в игра се появиха Николай Пенчев, Симеон Добрев-либеро, Георги Братоев, Димитър Димитров и Мартин Божилов-либеро.

Първата част започна с превес на белгийците, които водеха в резултата. Българските волейболисти изравниха резултата при 14:14. До края на гейма възпитаниците на Пламен Константинов успяха да наложат волята си и спечелиха първата част с 25:22.

Втората част започна много по-добре за родните национали, които поведоха в резултата от началото. Постепенно българските волейболисти натрупаха солидна преднина от 6 точки при 20:14. Тук селекционерът на България даде възможност за изява на либерото Симеон Добрев, както и на разпределителя Георги Братоев и диагонала Димитър Димитров.

Георги Братоев и Симеон Добрев започнаха в състава на България в началото на третата част. България бързо натрупа добра преднина и поведе с 15:8. Ас на Алекс Николов и 17:9. Алекс Грозданов атакува остро в първия метър с атака в центъра за 18:10. Либерото Мартин Божилов също се появи в игра за националите ни. При 20:15 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мартин Атанасов атакува по правата от зона 2 за 21:15. Алекс Грозданов изведе България до 24:18. Алекс Грозданов влезе в ролята на разпределител и вдигна топката към Алекс Николов, който от зона 2 донесе победната точка в третата част за 25:18.

Така България спечели втората контролна среща срещу България с категоричното 3:0 гейма.

Двата отбора обаче решиха да изиграят още един допълнителен гейм.

В началото на четвъртия допълнителен гейм Пламен Константинов заложи в състава на: Георги Братоев, Димитър Димитров, Валентин Братоев, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров, Илия Петков и либерото Мартин Божилов.

Българските волейболисти поведоха с 14:11 в четвъртата част. Ас на Аспарух Аспарухов направи резултата 18:14. Мощна атака на Аспарух Аспарухов от зона 4 по диагонала и 23:19. Блокада ан Илия Петков и Аспарух Аспарухов и геймбол при 24:19. Нова успешна двойна блокада на Илия Петков и Димитър Димитров направи резултата 25:19, а България спечели двубоя с 4:0 гейма.