Късен голов трилър вдигна Стара Загора на крака! Боби Цонев препарира Ботев

Славия Берое (21)

Страхотна късна драма реши 100-ната Битка за Тракия между Берое и Ботев Пд! До 78-та минута резултатът в Стара Загора бе 0:0, но само за 8 минути двата отбора си размениха три гола и домакините излязоха победители с краен резултат 2:1. И двата им гола дойдоха след центрирания на Борислав Цонев в 83-та и 86-та минути, които Рубен Бригидо и Камен Хаджиев превърнаха в попадения. За Ботев точен бе дежурният голмайстор Стивън Петков.

Първото полувреме под Аязмото мина само с една интересна ситуация пред двете врати, и то чак в 36-та минута. Тогава централният бранител на Берое Ерол Алкан бе изпуснат при корнер, но от 2-3 метра не успя да нанесе точен удар и да накаже грешката в защитата на пловдивчани.

През втората част играта постепенно живна и домакините отново можеха да поведат. Александър Цветков обаче не успя да преодолее Даниел Кайзер след изстрел от наказателното поле в 53-та минута. В следващите секунди стражът на Ботев имаше късмет, след като удар на Мартин Райнов прати топката покрай гредата. Канарите отвърнаха с опасно центриране на Неделев, което Стивън Петков не успя да засече пред вратата. Лъчо Балтанов също не можа да оползотвори подаване на играча с №8 в наказателното поле на Перниш.

Филип Филипов в 78-та минута бе адресът на поредният страхотен пас на Неделев. Крайният бранител овладя и качи топката на главата на Стивън Петков, който не остави шансове на вратаря на Берое.

И тук започна драмата!

Само 5 минути след като пловдивчани поведоха, Берое изравни. Борислав Цонев центрира перфектно, а резервата Рубен Бригидо с красив удар с глава матира Кайзер за 1:1. Докато Канарчетата все още бяха в шок от бързото изравняване, инкасираха и втори гол. Отново Цонев прати в наказателното поле, а там Камен Хаджиев прати топката в мрежата и трите точки в актива на Берое.

Заралии вече имат 8 точки и временно се изкачиха второто място преди мача на Левски, който е с една по-малко. Канарчетата са четвърти за момента с 6 точки, колкото имат още Витоша и Локо Пд, с който им предстои дерби следващата седмица. Берое пък ще играе с Черно море в петия кръг.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПД) 2:1

0:1 Стивън Петков 78
1:1 Бригидо 83
2:1 Камен Хаджиев 85

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 5. Meска, 6. Цветков, 7. Райнов, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 26. Хаджиев, 73. Минчев

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 16. Шопов, 93. Афонсо, 20. Петков