Шейховете почнаха в Трета лига със здрав бой по големия съперник (Всички резултати от първия кръг)

1

Нефтохимик започна ударно надпреварата в Трета лига. „Шейховете“ взеха безапелационно градското дерби с Черноморец. Пред около 1500 зрители на ст. „Лазур“, воденият от Диян Петков тим победи с 3:0.

Нефтохимик поведе с гол от съблекалнята, като след по-малко 180 секунди игра Деян Христов прати топката в мрежата за 1:0. В 25-ата минута Терминатора удвои аванса на домакините, изведен сам срещу вратаря. В 42-ата минута Цветан Филипов оформи класиката в резултата, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите.

През втората част Черноморец можеше да направи загубата си по-почетна, но пропусна няколко положения.