С петима от размазаните на „Армията“ и две нови схеми, Адмира унижен и в Бундеслигата! Тимът тотално опустошен преди ЦСКА!

1

Адмира Вакер е в тотален нокаут преди реванша срещу ЦСКА! „Червените“ смляха австрийците с 3:0 в първия мач от втория кръг на Лига Европа с 3:0, а днес тимът на Ернст Баумайстер започна в Бундеслигата също с класическа загуба у дома от Рапид (Виена). И трите гола паднаха през първото полувреме, както бе и на „Армията“. Рапид откри още в 6-та минута, а следващите две попадения бяха в 26-та и 44-та минути.

Интересно е, че Адмира игра в нова схема във всяко от полувремената. Тимът започна срещата в 4-3-3, а в опит да стигне поне до точката Баумайстер пренареди своите в 3-5-2, като в игра на мястото на бранителя Шерцер се появи нападателя Синан Бакъш. В София тимът от Мьодлинг бе подреден в 4-4-2 с Бакъш и Щаркл на върха на атаката. Петима от титулярите срещу ЦСКА започнаха и днес срещу Рапид,

Съставът на Адмира срещу Рапид (4-3-3): Лайтнер; Шерцер (46′ – Бакъш), Айву, Спасич, Цвиершиц; Майер, Форсагер, Тот (78′ – Хюлманд); Саханек (61′ – Яколиш), Шмидт, Щаркл

Съставът на Адмира срещу ЦСКА (4-4-2): Лайтнер;  Спасич, Толке, Бауер, Цвиершиц; Яколиш, Форсагер, Хюлманд, Кадлец; Бакъш, Щаркл