Спартак Варна разби Светкавица с 5:1 като гост

0000000

Спартак разгроми с 5:1 Светкавица при гостуването си в контролна среща в Търговище.

Варненци откриха резултата чрез Валентин Веселинов в 23-ата мин., който бе точен с удар от границата на наказателното поле. В 46-ата Милен Николов удвои разликата с глава след хубаво центриране на Веселинов. В 61-ата минута Васко Боев се разписа от дузпа за спъване на Виктор Димитров в наказателното поле. Малко след това Веселинов вкара много красив гол с удар от 25 метра, след който топката влезе под горната греда. В 83-ата мин. Десо Дяков направи 5:0 за Спартак, след като излезе сам срещу вратаря, излъга го и вкара. В последната минута домакините получиха пресилена дузпа, от която оформиха крайния резултат.

За варненци игра и дошлият на проби от Лудогорец Иван Великов.

Следващата контрола на тима на Енгибар Енгибаров е на 4 август (събота) срещу Тополи на стадион „Локомотив“ във Варна.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Атанас Карачоров, Милен Николов, Иван Великов, Стефан Иванов, Николай Петров, Васко Боев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров, Ивайло Русев (Калин Дянков, Десислав Дяков, Иво Михайлов, Тодор Маринчев, Георги Гушлев, Виктор Георгиев, Благовест Гачев, Георги Бербенков)