Феноменален Лудогорец изхвърли Олимпиакос от ШЛ! Финалът е с Малмьо

7 Dni Sport10.08.2021
лудогорец

Лудогорец изигра фантастичен мач  и след дузпи изхвърли от Шампионската лига Олимпиакос. В редовното време срещата завърши 2:2, но българският тим бе по-точен в заключителните удари и с фантастичното 4:1 изхвърли знаменития балкански тим.

Така разградчани се класираха за последния предварителен кръг за влизане в Шампионската лига, където най-вероятно ще срещнат Малмьо. С успеха срещу Олимпиакос Лудогорец си гарантира минимум място в групите на Лига Европа.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО В МАЧА

В 31-ата минута Олимпиакос поведе – Камара пресече топката в центъра след глупост на Икоко, даде пас към Масурас, който центрира на далечната греда и Ян М’Вила отбеляза, оставяйки безпомощен Кристиан Кахлина!

Лудогорец изравни веднага след подновяването на играта. В 49-ата минута се получи центриране към Сотириу, нападателят свали с глава във вратарското поле, където Рубен Семедо опита да избие, но отклони в собствената си врата!

Обратът в мача бе пълен в 55-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за Лудогорец! Кирил Десподов бе повален в наказателното поле, Андроутсос фаулира българина. Съдията този път отсъди 11-метров наказателен удар, който Сотириу превърна в гол.

В 62-ата минута реферът отсъди скандална дузпа и за гостите за… високо вдигнат крак! Ал Араби бе точен от бялата точка.

В 86-ата минута гърците останаха с човек по-малко. Ба бе изгонен за брутално нарушение срещу Десподов, за което получи втори жълт картон.