Пьотр Нестеров взе титла в Беларус

1

Пьотр Нестеров ТК „Черно море Елит“, гр.Варна спечели титлата на сингъл на турнира от втора категория за юноши и девойки до 16 год. в Лида (Беларус).

Във финалната среща поставеният под №1 Нестеров победи с 6:3, 4:0 и отказване №2 в схемата Лакуб Федерович от Полша.

В турнира на двойки Несторов спечели сребърен медал. Във финалната среща поставените под №3 Нестеров и Максим Змеевски отстъпиха с 2:6,2:6 на първите в схемата Александър Калинин от Беларус и Егор Шестаков от Русия. С този успех Нестеров има голям шанс да се класира за финалите на Мастърс турнира до 16 годишна възраст.

През следващата седмица Пьотр ще участва в турнир от пета категория на ITF в Беларус. Пьотр Нестеров е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „Sport Depot“.