Българското чудо в Берлин няма край! Бой и по еврошампиона Сърбия с 3:2 на път за Токио

7 Dni Sport08.01.2020
Volleyball, CEV Olympia-Qualifikation, Serbien (SRB) vs. Bulgarien (BUL)

Българското чудо на олимпийската квалификация в Берлин продължава с пълна сила!

Момчетата на Силвано Пранди отказаха да бъдат фон на големите в групата ни – Франция и Сърбия, и вече са на полуфинал.

Днес героите ни изхвърлиха от надпреварата европейския шампион Сърбия. На нашите им трябваха само два гейма, за да си гарантират полуфинал. И не само ги взеха, но и записаха трета поредна победа на турнира – 3:2.

И взеха първия такъв с 25:21, в която Силвано Пранди изнесе истинска тактическа лекция, а началният удар на Соколов, Йосифов и  Скримов бе просто убийствен.

Българите загубиха втория гейм особено драматично с 26:24, а когато сърбите дръпнаха с 6:2 мнозина може би приключиха с мечтите. Но не и Тодор Скримов. Перничанинът в един момент заигра сам срещу цяла Сърбия и я победи – 4 поредни атаки плюс ас и България изравни нещата. А после се развихри Цветан Соколов, завършил с 20 точки за 3 гейма. А последната точка в гейма, подпечатала отпадането на Сърбия направи Алекс Грозданов, за да покаже, че в отбора идва нова помитаща сила.

След спечеленият решителен гейм, Силвано Пранди извади от игра всичките 7 и пусна на тяхно място нови момчета. Розалин Пенчев и компания се бориха до последно, но все пак несработеността между тях си каза думата 25:20 за Сърбия в четвъртия гейм.

Сърбите поведоха и в тайбрека, но тогава нашите направиха невероятна серия, когато на сервиса застана Розалин Пенчев ио докарахме нещата до два мачбола в наша полза и накрая 15:13 за България!