Алберт Попов изригна! Постави личен рекорд във Вал Д’Изер пред семейството си

7 Dni Sport15.12.2019
алберт попов

Водещият ни алпиец Алберт Попов избухна на втория слалом за Световната купа, който се проведе днес във френския курорт Вал Д’Изер.

На трасето по което не завършиха 40% от стартиралите в първия манш Аби бе 17-и на 1,78 сек от лидера Алекси Пентюро (Фр).

Във втория манш Попов отново кара много стабилно и в крайна сметка зае 12-ото място, което е негов рекорд за слалом във Вал Д’Изер. Победата е за Пентюро, пред Андре Мире (Шв) и Стефано Грос (Ит). Силно рамо на Аби във Франция даде и неговото семейство, което бе с него за старта.

Със спечелените днес 22 точки асът ни е 19-и в класирането за малката световна купа в слалома.