Арда не се даде на Черно море, новакът в елита ще зимува извън Топ 6

цска - арда

Черно море и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг. Новакът в елита поведе в 11-ата минута чрез попадение на бившия играч на „моряците“ Радослав Василев, а Мартин Минчев отбеляза с глава в началото на второто полувреме – в 51-ата минута.

Футболистите на Илиан Илиев имаха множество ситуации, но втори гол във вратата на Арда така и не падна. На два пъти и гредите бяха верен помощник на Иван Караджов, който изигра много силен мач и с блестящи намеси отчая варненци.

Така Черно море завърши 2019 година без победа в последните си три мача – отпадането от Левски за Купата на България, 1:1 с Лудогорец и днешното реми с Арда. „Моряците“ са пети с 29 точки, колкото има и Славия. Арда заема седмото място с 28.