Юношеските ни национали изтърваха престижна победа в Германия

7 Dni Sport11.10.2019
България U19

С равенство 2:2 завърши втората контрола на юношеския национален отбор на България до 19 години на германска земя. Възпитаниците на Ангел Стойков на два пъти повеждаха в резултата срещу връстниците си от Айнтрахт (Брауншвайг), но с късен изравнителен гол съперникът успя да се размине със загубата.

Българският селекционер заложи на доста променен състав в сравнение с първата проверка от подготвителния лагер срещу Хановер 96 (2:0), но „лъвчетата“ отново доминираха. Нашите откриха резултата още в 7-ата минута след попадение на Кристиан Добрев и пропуснаха още няколко положения да удвоят преднината си преди Айнтрахт да изравни в 28-ата.

След почивката българският тим натисна и футболистът на Славия Мартин Атанасов донесе ново предимство в резултата. В 86-ата минута обаче финалният щурм на немския тим доведе до изравнително попадение за крайното 2:2.

Последната проверка на България U19 е на 13 октомври (неделя) от 12:00 ч. срещу Каленбергер Ланд.

Съставът на България: 12. Виктор Николов, 5. Йоан Бауренски, 4. Християн Петров, 13. Кристиан Върбанов, 20. Ивайло Иванов, 6. Емануел Мирчев, 15. Мартин Атанасов, 14. Филип Кръстев, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Д. Петков, 10. Владимир Николов (в игра през второто полувреме влязоха 21. Денислав Ангелов, 7. Димитър Стоянов, 17. Кольо Станев)
Селекционер: Ангел Стойков