УНИКАЛНА БЪЛГАРИЯ! Волейболистките ни с шеметно 3:0, стигнаха 1/4-финал на европейското

7 Dni Sport01.09.2019
Волейбол, България, Жени, Национален отбор

България влезе сред най-добрите 8 на Европейското първенство по волейбол за жени. Момичетата на Иван Петков разбиха Азербайджан с 3:0 гейма, като само в третата част дадоха на съперника да диша. „Лъвиците“ играха много силно в атака,като най-резултатна бе Нася Димитрова с 14 точки,  Гергана Димитрова отбеляза 12, а Елица Василева 11 точки.

На четвъртфиналите България среща Сърбия, която по-рано днес надигра Румъния с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ – АЗЕРБАЙДЖАН 3:0 (25:12, 25:16, 24:23)

СТАРТОВ СЪСТАВ: Мира Тодорова 8, Нася Димитрова 14, Елица Василева 11, Лора Китипова 5, Мирослава Паскова 5, Жана Тодорова-либеро (Мария Каракашева, Петя Баракова)