Драма с България на европейското първенство по волейбол

7 Dni Sport25.08.2019
волейбол жени

България допусна обрат и загуби с 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 16:25) от световния шампион Сърбия във втората си среща от група „А“ на европейското първенство по волейбол за жени.

„Лъвиците“ играха силно в първия гейм и закономерно поведоха в резултата след 25:16 в своя полза, но след това сръбкините контролираха изцяло развоя на събитията на полето и направиха обрат за 98 минути след по-силна игра в атака и на блокада.

Най-резултатна за България стана Нася Димитрова с 18 точки. Нейната съотборничка Гергана Димитрова се отличи с 10 точки. Бранкица Михайлович отбеляза 24 точки за Сърбия.

Поражението е второ за водения от Иван Петков състав. Българският тим има само 1 спечелена точка и е на пето място в класирането до момента. В понеделник вечерта българките ще играят срещу домакина Турция.

Сърбия е на първо място в класирането с пълен актив от 6 точки.