ФАНТАСТИЧНО! България с бронзов медал от световното по плуване!

7 Dni Sport25.08.2019
йосиф миладинов

Йосиф Миладинов спечели бронз на Световното първенство по плуване за юноши в Будапеща!

16-годишният пловдивчанин постигна страхотния успех на 50 метра бътерфлай след още един национален рекорд – 23,48 секунди.

Той остана само на 11 стотни от златото, което бе спечелено от италианеца Тимас Чекон с време 23,37. Втори е световният шампион на стоте метра Андрей Минаков (Русия) с 23,39 секунди.

За българското мъжко плуване това е втори изобщо медал от Световни първенства след този на Антъни Иванов на 200 метра бътерфлай през 2017-а в Индианаполис.

Като цяло първенството в Будапеща завършва много успешно за България. Освен бронза днес, трениращият в Швейцария Миладинов завърши четвърти на 100 метра бътерфлай като в хода на шампионата постави четири нови държавни рекорда (три на 50 метра).

Финал плува и Йордан Янчев, който завърши седми на 400 метра свободен стил.