УЕФА прати англичанин, който не си поплюва, да свири битката на годината за Лудогорец

лудогорец

Опитният англичанин Крейг Поусън ще свири реванша на Лудогорец от Лига Европа срещу Марибор следващия четвъртък от 21:15 часа. Помощници на 40-годишния съдия ще са сънародниците му Лий Бетс и Иън Хусин. Четвърти съдия е Андрю Мадли също от Англия.

За последно Поусън нашумя преди десети дни, когато той свири три дузпи за Аякс, с които холандците успяха да отсранят ПАОК (3:2 – 4:3 общ резултат) и сега да се борят за място в групите на Шампионската лига.

Реферът бе главен съдия и на мача Уотфорд – Брайтън (0:3) от първия кръг във Висшата лига, където е известен и като арбитрите, които най-малко си поплюват с игрлачите.

Поусън не е бил главен съдия на родни отбори в Европа.