Всичко това казва защо ЦСКА е такава мъка в първенството

цска - арда

ЦСКА допусна 8 гола в първите си 6 шампионатни мача. Червените имат много сериозен регрес в това отношение спрямо миналата година. Те инкасираха 8 попадения през цялата есен на 2018-а – в 20 мача. Тогава те вкараха 35 гола, или по 1,75 средно на двубой. Сега имат 9 в 6 срещи, или по 1,5 на мач.

Черниаускас има само една суха мрежа в 5-те си участия от началото на шампионата – при 0:0 срещу Лудогорец. Другата суха мрежа е при 1:0 над Ботев Враца, когато под рамката шанс за изява получи резервният страж Густаво Бусато.

Тиаго Родригес за първи път този сезон взе пряко участие в шампионатен гол, след като асистира на Тони Уот срещу Арда.

ЦСКА вече 11 поредни мача във всички турнири не е побеждавал с повече от едно попадение разлика – за последно при 4:0 над Титоград на „Армията“. След това червените спечелиха с 1:0 над Осиек, 2:1 над Славия, 1:0 над Ботев Bp и 3:2 над Арда. Успехът над кърджалийци бе едва 5-и в 12-те официални мача от началото на сезона – 3 от победите са в първенството и 2 в Лига Европа.

За първи път в настоящото първенство Кристиян Малинов записа 90 минути.

Вив Соломон-Отабор за първи път попадна в титулярния състав на ЦСКА при 3:2 над Арда. Той игра 63 минути.

Червените изиграха 12 мача в рамките на точно 40 дни – от 9 юли при 4:0 над Титоград до 18 август при 3:2 над Арда. Така те са имали двубой средно през 3 дни.

ЦСКА-София вкара едва 2-ри гол през първото полувреме от началото на първенството – чрез Уот срещу Арда. Предишният бе на Coy от дузпа при 2:2 с Етър. Червените са реализирали 7 пъти след почивката, като най-често го правят между 61-ата и 75-ата минута -5 попадения.