Локо (Пловдив) се отпуши! Смърфовете обърнаха Славия в голов трилър

Локомотив Пловдив финал купа България 7

Локомотив Пловдив постигна първата си победа  за сезон 2019/2020, надигравайки Славия у дома с 3:2. „Черно-белите“ осъществиха пълен обрат пред своите верни фенове на „Лаута“.

„Белите” поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков и това ядоса домакините, които упражниха сериозен натиск към вратата на Стергиакис. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и попадение на Анте Аралица. Изравняването дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Христо Попадийн в 12-ата минута.

В 21-ата отличен пробив на Карагерен завърши с нов гол на Димитър Илиев. До почивката се разписа и Анте Аралица, който получи подарък от Милен Гамаков и не сгреши.

През втората част темпото на игра падна и двата отбора трудно стигаха до голови положения.

В края на двубоя Славия все пак върна един гол чрез Радослав Кирилов, но за повече нямаше време.