Берое тресна Царско село преди началото на сезона в Първа лига

DSC_1599-1200x675

„Берое“ постигна победа с 3:1 срещу „Царско село“ в последната контрола за двата отбора преди началото на сезона в Първа лига. Головете за старозагорци реализираха Иван Бандаловски, Рубен Бригидо и Зоран Йосипович. За Царско село се разписа Стойчо Папазов. Един от основните играчи в състава на Берое Педро Еуженио не взе участие в двубоя.

Берое поведе в резултата още в 5-та минута. Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле на Царско село, където Иван Бандаловски бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Мартин Димитров.

Старозагорци можеха да вкарат втори гол две минути по-късно, след като Мартин Димитров излезе да изчисти една топка извън наказателното си поле, но я изпрати прато в краката на Иван Минчев, който почти от центъра се опита да намери очертанията на празнатата врата, но стреля в аут.

„Зелените“ все пак реализира втори гол в 7-та минута, когато Карлос Охене отне топката в средата на терена. След това ганайският футболист бе фаулиран, но въпреки това, успя да продължи топката към Рубен Бригидо и се получи авантаж. Португалският футболист се измъкна от опеката на защитник на Царско село, излезе сам срещу Мартин Димитров и хладнокръвно реализира за 2:0.

Едно от новите попълнения на Царско село Густаво Роса получи контузия в 9-та минута и не успя да продължи участието си в срещата. Три по-късно той бе сменен от Георги Хашев.

Берое стигна до трети гол в 22-та минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Зоран Йосипович, който излезе сам срещу Мартин Димитров и стреля покрай вратаря, след което Раян Даскалов се опита да избие топката, но не успя и тя влетя във вратата на Царско село.

Царско село създаде първата опасност пред вратата на Душан Перниш в 25-та минута, когато Антонио Георгиев центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Минчев засече топката с глава, но стреля над напречната греда в аут.
Зоран Йосипович отправи хубав удар от дъгата на наказателното поле на Царско село в 38-та минута, но Мартин Димитров успя да спаси.

Вратарят на Берое Душан Перниш се наложи да се намесва решаващо в 39-та минута, когато се стигна до напрежение пред неговата врата. Той все пак успя да изпревари Родни Антуи и да избие топката, преди играчът на Царско село да успее да играе с нея.
Иван Минчев пробва изненадващ далечен удар в 42-та минута, но топката премина встрани от вратата на Мартин Димитров. Три минути по-късно Александър Василев центрира в наказателното поле на Берое, където Йосипович само леко докосна топката, но не успя да я насочи.

Царско село създаде сериозна опасност в началото на второто полувреме. В 48-та минута Уесли Ната отне топката от Ерол Алкан, след което стреля, но встрани от десния стълб на Душан Перниш. Антонио Георгиев отправи тежък удар по посока на вратата на Берое в 59-та минута, но Душан Перниш спаси, след което Георги Минчев не успя да направи добавка, защото бе затворен от двама играчи на Берое.

Берое направи много добра комбинация в 64-та минута. Яя Меледже подаде към Йосипович, който намери Мартин Камбуров, а той взаимодейства с Милен Желев, който стреля, но неточно в аут.

Берое организира нова добра атака в 73-та минута. Мартин Камбуров подаде към Иван Бандаловски, който намери Никола Маринов в наказателното поле на Царско село, а той стреля, но над вратата на Трохаров.

Карлос Охене отне топката в 82-та минута, след което стреля, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Трохаров.
Царско село отбеляза почетен гол в 83-та минута, когато Кордейро влезе в наказателното поле на Берое, след което центрира на втора греда, където Стойчо Папазов бе оставен непокрит и прати топката във вратата на Пламен Колев.
Кордейро центрира в наказателното поле на Берое в 87-та минута, Пламен Колев изпусна топката в краката на Георги Хашев, който стреля, получи се рикошет и топката излезе в корнер.

В заключителните минути на мача Берое пропиля две отлични възможности за контраатака.

„Берое“ открива сезона в Първа лига с гостуване на „Ботев“ (Враца) в петък от 18:45 часа.

Берое: Душан Перниш (74″ Пламен Колев) – Иван Бандаловски, Никита Баранов (75″ Валентин Иванов), Ерол Алкан (67″ Георги Маджаров), Александър Василев (46″ Петко Цанков) – Александър Цветков (46″ Яя Меледже), Иван Минчев (46″ Милен Желев), Карлос Охене – Рубен Бригидо (70″ Никола Маринов), Зоран Йосипович (75″ Стоян Иванов), Юлиан Ненов (58″ Мартин Камбуров)
Царско село: Мартин Димитров (46″ Кирил Трохаров), Веселин Минев (46″ Ивайло Марков), Божидар Кацаров, Раян Даскалов, Густаво Роса Карбониери (12″ Георги Хашев), Борислав Балджийски, Антонио Георгиев, Родни Антуи (69″ Стойчо Папазов), Сергей Георгиев (46″ Андерсон Кордейро), Светослав Диков (46″ Уесли Ната), Георги Минчев