България преклони глава пред резервите на Иран

България Канада волейбол световно 2018 (38)

Мъжкият ни волейболен национален отбор загуби с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) от лидера в класирането Иран двубоя си от Лигата на нациите. Въпреки, че вече си беше осигурил класиране в следващата фаза съперникът ни бе по-добър на игрището и стигна заслужено до категоричния успех. Иран бе без звездите си Мир Сайед Маруфлакрани, Мохамад Мусави и Амир Гафур, но надделя в пловдивската зала „Колодрума“.

Селекционерът на България Силвано Пранди даде почивка на Николай Николов, Виктор Йосифов и Тодор Скримов, на тяхно място започнаха Красимир Георгиев, Светослав Гоцев и Розалин Пенчев.

„Лъвовете“ стартираха силно и поведоха с 3:0, а след това и с 8:5 при първото техническо прекъсване. “Персите” изравниха при 13:13. Тимът ни все пак имаше преднина от една точки при втората пауза, а със силна игра се отличваха до този моменти Соколов, Атанасов и Георгиев.

Играта продължи точка за точка, а Иран дръпна решително след 20:20. Съперникът ни стигна до геймбол при 24:22, а двойна наша блокада спря атаката на Иран. Георгиев обаче изпълни начален удар в мрежата и Иран взе първия гейм с 25:23.