Шахтьор и Мораес удариха лошо Лудогорец в Австрия

D-AN3y4XsAEHRUE

Лудогорец записа първа загуба по време на летния си тренировъчен лагер в Австрия. Разградчани отстъпиха с категоричното 0:3 от украинския първенец Шахтьор Донецк. В 38-градусовата жега много ярко впечатление за Шахтьор направи бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораес. 32-годишният играч се отчете с асистенции за първите две попадения – на Тете и Алан Патрик преди почивката. След нея резервата Даниил Сикан оформи крайния резултат след голяма грешка на вратаря Ренан.

Двубоят имаше възможно най-лошото начало за Лудогорец. Още в 3-ата минута българите загубиха контрол над топката в собствената си половина, а Мораес с чудесен извеждащ пас изведе Тете сам срещу вратаря, докато Сисиньо беше изнесен твърде напред и не покриваше зоната си. Фланговият играч на Шахтьор технично отбеляза в долния десен ъгъл.

Мораес блесна още веднъж в 28-ата минута, когато Алан Патрик му подаде топката далеч извън наказателното поле, а бившият ас на ЦСКА напредна с нея и даде фин пас през краката на Моци. Това подаване остави Патрик сам срещу Ренан и последният чукна лекичко топката в мрежата – 0:2.

След почивката Лудогорец действа по-активно в първите 15 минути на втората част, а след извършването на солиден брой смени от двете страни след час игра инициативата мина много отчетливо от страната на Шахтьор. Украинците организираха няколко много опасни атаки, но пък отбелязаха след известна доза късмет в 72-ата минута. Тогава Тайсон изстреля снаряд от около 25 метра към вратата на Ренан, който дори не трябваше да помръдва. Стражът обаче така и не реши дали ще улавя топката или ще я избива, затова тя отскочи от тялото му и попадна у непокрития Даниил Сикан – 0:3.

В самия край на мача попадение на Клаудиу Кешеру беше отменено справедливо заради засада.

Следващата контрола на родния шампион е утре срещу румънския Ботошани.