Арда започна контролите с голово шоу

DSC00713-1170x650

Арда завърши наравно 2:2 с Поморие в първата си контрола от лятната подготовка. Зрителите станаха свидетели на красиви попадения. Първи минути с екипа на новака в Първа лига записа дошлия на проби Самуеле Кареча.

В самото начало на срещата Иван Караджов изби топката след изпълнение на пряк свободен удар. Кълбото се удари в тялото на Александър Георгиев, който си вкара нелеп автогол.

В 33-ата минута Георгиев изкупи вината си и успя да изравни, след като прехвърли Шейтанов за 1:1.

Малко след това вратарят на Поморие спаси удари на Лукас и Коконов. В 52-ата минута Ахмед Осман намери каращия проби Димитър Атанасов, който се справи с двама защитници и прати топката във вратата за 2:1.

Пет минути по-късно Милен Танев простреля Николай Банков от 25 метра за 2:2.

До края на срещата с пропуски се отличиха Плахов, Сандев и Осман.