Порой прекъсна първата контрола на Ботев (Враца)

00791235

Буря и пороен дъжд прекратиха първата предсезонна контрола на Ботев (Враца), информира местното издание „Конкурент“. Врачани се изправиха срещу Кариана (Ерден), като срещата приключи след първите 45 минути игра при резултат 1:0 в полза на гостите.

Те стигнаха до гол още в 8-та минута след пряк свободен удар. Евгени Игнатов-Бамзе изненада Костов от фаула. Последваха няколко страхотни положения за врачани, но без успех. Даниел Генов с диагонален шут пробва да изравни, а веднъж и вратарят на гостите изби удар с глава отблизо на Будинов.

В края на полувремето, което се оказа и край на срещата, резултатът бе 0:1. За да предпазят живота и здравето на футболистите си треньорите Сашо Ангелов и Веселин Великов се разбраха спарингът да бъде прекратен.

Жълти картони получиха Мичев от гостите и Мечев от домакините.

В сряда Ботев заминава за 12-дневен лагер в Банско, като още на следващия ден ще изиграе контрола срещу Славия. До края на престоя си в Югозападна България тимът на Сашо Ангелов е наредил още 4 проверки.

Стартов състав на Ботев: Красимир Костов, Андреас Васев, Мартин Кавдански, Илия Миланов, Ангел Лясков, Ивайло Михайлов, Даниел Морено, Симеон Мечев, Даниел Генов, Симеон Мечев, Мирослав Будинов (Христо Митов, Валери Домовчийски, Валери Божинов, Георги Вълчев, Христо Златински).

Снимка: Официален сайт на Ботев Враца