Ивет Лалова остана извън тройката на 200 метра в Стокхолм

ивет лалова

Ивет Лалова завърши четвърта в спринтовата дистанция на 200 метра от Диамантената лига в шведската столица Стокхолм, а олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Мирела Демирева остана пета в скока на височина.

Лалова пробяга 200 метра за 22.99 секунди, близо шест десети по-бавно от най-доброто й постижение, и остана 0.21 секунди от третата Дафне Схиперс от Холандия. Олимпийската шампионка Илейн Томпсън от Ямайка финишира втора с 22.66 секунди, а победителка с 22.18 секунди стана британката Дина Ашър-Смит, записвайки най-доброто време за сезона.

Демирева завърши пета с 1.83 метра, които прескочи от втория опит в скока на височина. Българката отстъпи по този показател срещу украинката Ярослава Манучих, преодолял същата височина от първия път. Неутралната лекоатлетка Мария Ласицкене спечели скока с 1.92 метра в последния си опит. Украинката Юлия Левченко и шведката Ерика Кинси останаха съответно втора и трета с по 1.90 метра.