Александър Георгиев с нов голям мач! Вратарят спаси 36 удара в НХЛ

александър георгиев

Вратарят с български корени Александър Георгиев спаси 36 удара на вратата на Ню Йорк Рейнжърс, който спря серията си от три поредни загуби с победа с 4:3 след продължение срещу Питсбърг в Националната хокейна лига. Райън Стром бе точен 2:09 минути след началото на допълнителната част, а Брендън Смит, Брейди Скей и Владислав Наместников също вкараха за Рейнджърс.

Отборът на Тампа Бей изравни рекорда по победи в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като надви с 6:3 Бостън в последния ден от редовния сезон. Това бе 62-а победа за Лайтнинг през годината и с това те изравниха постижението на Детройт от сезон 1995/1996.

Стивън Стамкос вкара гол при човек по-малко за Тампа Бей в третата част, в която шампионите от редовния сезон нанизаха три шайби. Никита Кучеров, Антъни Сирели, Ерик Чернак, Брейдън Кобърн и Тайлър Джонсън също се разписаха за Тампа Бей, а третият вратар Едуърд Паскал спря 30 удара на вратата си.

Тампа Бей изравни рекорда на Детройт с този мач, но шест от победите на Лайтнинг бяха спечелени след дузпи. Лигата въведе решаващите свободни удари в началото на сезон 2005/2006, а преди това мачовете завършваха наравно след продължението, което пък дебютира през 1983-а. Освен това, Лайтнинг завършиха сезона с 30 победи като гости, изоставайки само с една от рекорда на Детройт, записан през сезон 2005/2006.