Левски на финал срещу хегемона! „Сините“ пречупиха Берое след обрат и 26:24

Левски Берое волейбол жени 10

Левски се класира за финала в женското волейболно първенство. В трети мач от полуфиналите „сините“ спечелиха трудно с 3:1 (13:25, 25:21, 25:18, 26:24) след обрат от 0:1 срещу Берое. Столичният отбор продължава напред след 2:1 успеха в серията.

Гостите поведоха в резултата с 25:13 в своя полза, но след това Левски изравни при 25:21. Домакините бяха по-добри в третата част и закономерно взеха аванс – 25:18, а драматичното 26:24 затвърди превъзходството на „сините“ в двубоя.

Във финала в първенството отборът на Левски София ще се изправи срещу шампиона от последните четири сезона Марица (Пловдив).
Така на финала „сините“ ще се изправят срещу Марица за четвърти път в последните 5 години.