Марица ще играе за пета поредна титла, чака решаващия сблъсък между Левски и Берое

марица

Шампионът Марица елиминира Раковски на полуфиналите в женското волейболно първенство и ще защитава титлата си. Пловдивчанки спечелиха серията с 2:0 победи. Във втория мач, който се игра тази вечер в Димитровград, гостите се наложиха отново с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18).

За Марица това ще е пети пореден финал. Пловдивчанки са шампионки последните четири години.

Първата част започна с леко предимство за домакините, които поддържаха разлика от две точки, но след това маричанки направиха серия и след успешна атака на Виктория Григорова шампионките взеха първия гейм с 25:19.

Вторият гейм беше спечелен от Марица след ас на Виктория Григорова и отново с 25:19. В третия гейм момичетата на Иван Петков направиха сериозна разлика още в началото на гейма и затвориха мача след 25:18.

Алекзандра Холстън от Марица бе най-резултатна в мача с 16 точки (2 блокади), Нася Димитрова добави 10 точки за успеха (1 ас, 3 блокади). За Раковски Емилета Рачева завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

На финала Марица ще срещне победителя от другия полуфинал – Левски – Берое.

Днес старозагорки изравниха полуфиналната серия, след като надиграха „сините“ с 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) във втория двубой, изигран в зала „Иван Вазов“ в града на липите. В първия мач помежду им столичанки победиха също с 3:0 гейма.

„Зелено-белите“ доминираха изцяло в първия гейм, след което във втората част играта започна равностойно. „Сините“ поведоха за кратко, впоследствие обаче домакините отново поеха инициативата и увеличиха аванса си. В третия гейм старозагорки имаха превес над опонента и записаха чист успех.

Момичетата на Петър Дочев гостуват на Левски в четвъртък (28 март) в зала „Сиконко“. Третият решителен мач е от 16:00 ч.