Юношеските ни национали пак треснаха Молдова

768x432

Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна втора победа над Молдова U16 в рамките на 3 дни. След категоричното 4:1 в първия сблъсък, днес възпитаниците на Марчо Дафчев се наложиха с 2:0 и отново оставиха отлични впечатления с представянето си на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Въпреки че българският селекционер заложи на почти изцяло нов състав, младите „лъвчета“ контролираха събитията от първата до последната минута.

Първото попадение падна в 20-тата минута, когато Станислав Дюлгеров прониза вратата на Молдова директно от пряк свободен удар. До почивката нашите пропуснаха да увеличат аванса си, но логичното все пак се случи в 79-тата минута, когато резервата Димитър Иванов получи топката в наказателното поле и реализира второто попадение в мача.

Съставът на България: 12. Иван Ангелов, 13. Мартин Аврамов, 4. Лазар Боянов, 14. Николай Калинов, 15. Панайот Пасков, 16. Пламен Цончев, 10. Валентин Николов, 18. Станислав Дюлгеров, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Мартин Смоленски, 20. Мартин Сораков (през втората част в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов).