Хебър отново удари Дунав и вече е на полуфинал

Левски Хебър волейбол мъже 2

Победителят в редовния сезон Хебър Пазарджик надделя над Дунав в Русе с 3:0 (25:21, 25:10, 25:16) и с 2:0 победи в серията се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство.

Домакините започнаха добре мача и поведоха с 8:3, но постепенно момчетата на Атанас Петров заличиха пасива си и дори обърнаха при 11:10. Те продължиха да увеличават аванса си до 19:13 и до края на първия гейм нямаха проблеми.

Във втората част гостите стартираха устремно и дръпнаха с 10:3, в последствие преднината им стигна 20:8, а след това те без особени проблеми спечелиха.

Третият гейм вървеше равностойно до 15:15, след което волейболистите на Хебър направиха серия от 9 поредни точки по пътя си към крайната победа.

На полуфиналите Хебър ще играе срещу победителя от двойката ЦСКА – Пирин Разлог.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи на мъжкото волейболно първенство на България (играе се до две победи от трима мача):

Дунав (Русе) – Хебър (Пазарджик) – 0:3 (21:25, 10:25, 16:25)
* Хебър спечели серията с 2:0 победи.